O nas

Informacje podstawowe

„Dobry Początek” drogi dziecka, które podąża do Krainy Wyobraźni, Zabawy i Edukacji.

Niepubliczne Przedszkole „Dobry Początek” zaprasza dzieci i ich rodziców do zapoznania się z bogatą ofertą dydaktyczno-wychowawczą i lokalową naszej placówki. Co zatem należy zrobić, żeby się o tym osobiście przekonać? Niewiele. Wystarczy przyjść na ulicę Jachowicza 19A, żeby zobaczyć, w jak cudownym miejscu się ono znajduje. Jest w centrum miasta (łatwo dojść lub dojechać z każdej strony Płocka), a zarazem stanowi oazę spokoju i ciszy.

Niewątpliwą zaletą Przedszkola jest fakt, że dzieci mogą w nim przebywać praktycznie od rana do wieczora, tj. w godzinach 6.30-20.30. Ustalając godziny pracy, brano pod uwagę przede wszystkim potrzeby i propozycje rodziców. Warto podkreślić, że jest to jedyna w mieście placówka, która zapewnia swoim podopiecznym szereg atrakcji zarówno do południa, jak i w czasie popołudniowym oraz wieczornym. Posiada także własny ogrodzony plac zabaw zaprojektowany i wyposażony zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa.

Przedszkole zapewnia smaczne i zdrowe posiłki. Szczególną uwagę zwraca się na to, aby były one dostosowane do wieku oraz zawierały niezbędne składniki odżywcze. Przy zamawianiu posiłków bierze się pod uwagę informacje uzyskane od rodziców, a dotyczące alergii pokarmowych. Dzieci mają także możliwość dodatkowego posiłku, który jest przygotowywany na tzw. życzenie dziecka.

„Dobry Początek” zapewnia każdemu dziecku możliwość uczestniczenia w zajęciach: adaptacyjnych, terapeutycznych, logopedycznych, rytmicznych, językowych, muzycznych, plastycznych i ekologicznych. Prowadzą je specjaliści, którzy posiadają bogaty dorobek zawodowy, liczne osiągnięcia i doświadczenie zdobyte w pracy z dziećmi w publicznych przedszkolach. Zdecydowana większość z nich posiada Certyfikat Nauczyciela Wspierającego Uzdolnienia. Fakt ten ma ogromne znaczenie dla małego człowieka, który stawia swoje pierwsze kroki na drodze do Krainy Wyobraźni, Zabawy i Edukacji. To właśnie ci nauczyciele: kształtują u dzieci wiarę we własne możliwości, stwarzają sytuacje doskonalące pamięć, umiejętność skupienia uwagi, zdolność kojarzenia, logicznego, twórczego i oryginalnego myślenia a także działania. To dzięki nim, każdy nasz przedszkolak: rozwija swoją wyobraźnię i fantazję, doskonali umiejętność wypowiadania swoich myśli, uczuć, poglądów i wątpliwości, wykonuje ćwiczenia kształtujące myślenie dywergencyjne, samodzielnie i wytrwale uczestniczy w procesie odkrywania i rozwiązywania problemów, ma stwarzane możliwości przeżycia sukcesu i satysfakcji z własnej pracy, rozumie i zapamiętuje wiadomości, dostosowane do jego wieku i stanu emocjonalnego, własnymi słowami nazywa i definiuje określone pojęcia, wyjaśnia lub próbuje wyjaśnić swój wybór; rozróżnia podstawowe wartości, współpracuje z grupą, realizuje własne pomysły, a co najważniejsze - swobodnie wyraża swoje zdanie.

„Dobry Początek” to także miejsce, w którym przebywają i uczą się dzieci niepełnosprawne, obciążone przewlekłą chorobą lub wycofane, mające problemy natury emocjonalnej. Z tego też względu, w przedszkolu oprócz terapeuty, logopedy, nauczyciela rewalidatora zatrudnia się także psychologa i pielęgniarkę. Najważniejszą zasadą jest hasło: „Jesteśmy tacy sami choć bardzo różni”. Podstawą sukcesu w naszej grupie integracyjnej jest tolerancja, współpraca i wzajemne zrozumienie.

Dzieci, każdego dnia, wspólnie poprzez zabawę odkrywają tajemnice otaczającego ich świata i uczą się właściwego w nim funkcjonowania. Poprzez ukierunkowane zabawy rozwijają swoją wyobraźnię i oryginalne postrzeganie zwykłych codziennych czynności. Mają poczucie bezpieczeństwa i życzliwości, co sprawia, że nasze przedszkole traktują jak swój drugi dom.

Rodzicu, nie zwlekaj! Przyjdź do nas i sprawdź, co jeszcze możemy zaoferować Tobie i Twojemu dziecku. Jesteśmy otwarci na nowe propozycje i wyzwania.

“NIC NA ŚWIECIE NIE ZDARZA SIĘ PRZEZ PRZYPADEK…”

— Paulo Coelho